קראוון נייד המלון שלכם בחיק הטבע

עשרות שנים לאחר שטיולי הקראוונים כבשו את אירופה ואמריקה גם הישראלים החלו להבין שקראוון להשכרה הוא רעיון נהדר המשלב נוחות של בית עם ניידות ומהווה דרך יצירתית לטייל ברחבי הארץ בלי לשלם את המחירים הגבוהים של בתי המלון, הצימרים והמסעדות.

"הגענו לכינרת באחד מימי הקיץ הלוהטים, מספרים גיא ואורית, ששכרו קראוון זוגי לטיול פרטי כייפי ומהנה ואנחנו עדין לא נרגעים מהפינוקים והתכונות הנפלאות של הקראוון הנייד. הגענו לכינרת, מסביבנו חנו קראוונים נוספים שהעלו בנו אסוציאציה של יאכטה יבשתית מאובזרת ומפונקת. ישבנו מסביב לשולחן האוכל כשמחלון הקראוון נשקפו מימי הכינרת, הפעלנו את המזגן, שתינו בירה קרה שהוצאנו מהמקרר, יצאנו לשחייה קלה וכשחזרנו עייפים חיכו לנו מיטה זוגית נוחה, שירותים נקיים ומקלחת חמה. אין לנו ספק, הטרנד של טיול בקראוון נייד עומד לכבוש את ישראל, ובגדול".
  
קראוון נייד בשטח

 רוצים לטייל עם קראוון נייד, יש לכם שאלות, אנחנו כאן כדי לענות עליהן:

שאלה: מה זה קראוון ניד?
תשובה: קראוון נייד הוא כלי רכב אשר מתחבר לרכב פרטי אשר גורר אותו באמצעות וו גרירה. יש סוגים שונים של קראוונים, יש קראוון משפחתי, יש קראוון זוגי ויש קראוונים ברמות אבזור שונות וברמות שונות של מחירים. השלד של הקראוון עשוי מברזל, הקירות והגג עשויים מלוחות עץ או לוחות אלומיניום וכך גם החלונות.
 כדאי לשכור קראוון נייד מבעל קראוון הנמצא סמוך למקום המגורים שלכם או בנקודת מפגש במסלול הטיול.

שאלה: אנחנו רוצים לשכור קראוון לחמישה ימים ולטייל מהצפון לדרום, איפה נוכל לישון בלילות?
תשובה: ברחבי הארץ יש הרבה אתרי לינה מסודרים על חיבורים לחשמל ומים. גם משרד התיירות תומך בפיתוח אתרי הקראוונים כדי לתת מענה למחסור הכרוני בחדרי הלינה בישראל ורשות שמורות הטבע כבר הקימה חניוני קראוונים רבים ובעתיד צפויים לקום חניונים נוספים, חניוני הדגל הם חניון הכוכבים, אתר הקראוונים בכינרת, החניון בחורשת טל ועוד רבים.
אתם לא חייבים לחנות בחניון מסודר, אפשר לישון גם בחיק הטבע כל עוד שאינכם חונים בשטח פרטי או באזור שבו החניה אסורה. קראוון ממוצע מכיל כמאה וחמישים ליטרים של דלק ומים ומצברי חשמל המאפשרים לבלות שניים עד שלושה לילות בלינה קסומה בטבע.

שאלה: איך אדע באיזה גודל של קראוון לבחור?
תשובה: בחירת גודל הקראוון מושפעת ממספר האנשים העומדים לגור בו במהלך הטיול.  אך תמיד כדאי לשכור קראוון עם מספר גדול יותר ממספר המשתתפים בטיול כדי להימנע מצפיפות ולהבטיח לכל אחד "מהדיירים" מרחב ופרטיות.

שאלה: האם יש צורך בחיבור לחשמל כדי להפעיל את המערכות השונות של הקראוון?
תשובה: לא. רוב המערכות בקראוון מופעלות באמצעות מערכת סולארית הקיימת בקראוון למעט מים חמים אשר דורשים יותר אנרגיה. כדי לחמם את המים אפשר לבחור באחת משתי האפשרויות, הראשונה ללון בחניון  עם שירותי חשמל והשנייה לשכור גנרטור ולהפעיל אותו כדי לחמם את המים.

שאלה: האם יש צורך ברישיון מיוחד כדי לשאת קראוון נגרר?
תשובה: בדרך כלל מספיק רישיון נהיגה רגיל, רישיון ב,  אך אם אתם שוכרים קראוון במשקל של למעלה מ- 1800 קילו, יש צורך ברישיון נהיגה ג'.

 שאלה: איך אדע לתפעל את הקראוון?
תשובה: המערכות השונות של הקראוון , מים, חשמל, קירור וחימום, מקרר ועוד קלות ונוחות מאוד לתפעול. אך בכל חברה המתמחה בקרוואנים להשכרה תקבלו הנחיות ברורות לפני היציאה לדרך כדי שתהיו בטוחים שאתם יודעים לתפעל את הקראוון בדרך הנכונה.