חניון קראוונים

אם אתם רוצים לטייל בארץ אך להרגיש בחו"ל, אם אתם מחפשים טיול בסגנון אחר ועם אווירה שונה, טיולי הקראוונים הגיעו גם לישראל, ובגדול!
בואו לשכור, יכולים לשכור קראוון נייד ולחרוש אתו את הארץ לאורכה ולרוחבה בלי להזמין מראש חדר בבית מלון ובלי לדאוג אם יש צימר פנוי באזור.  הקראוון הנגרר מצויד בכל מה שאתם צריכים, מיטה נוחה, מקלחת חמה, שירותים, מטבח מאובזר ועוד, הוא בית המלון שלכם והוא נוסע אתכם לכל מקום שתבחרו לטייל בו.
 כשתגיעו בערב אל חניון קראוונים אתם לא תהיו לבד. טיולי קראוונים הם טרנד לוהט, כל אחד וקראוון שלו. יש כאלה שנוסעים בקראוון משפחתי, יש שבוחרים בקראוון זוגי וחלק אפילו בקראוון מפואר.
 בכל רחבי הארץ מצפון ועד דרום ממוקמים חניוני קראוונים. חניון קראוונים הוא חניון שבו אפשר לעצור ולחנות ללינת לילה, בחלק מהחניון יש קראוונים קבועים שמשכירים אותם כמו צימרים.
בחניונים הטובים יותר תוכלו להתחבר לתשתיות של חשמל, מים וביוב, אך אין הרבה כאלה, בחלק מהחניונים תוכלו לחנות ולהשתמש בציוד של הקראוון שלכם כמו שירותים, מערכת חשמל סלולרית ומים שהבאתם אתכם.
 
אז איפה כדאי לחנות? בוא להכיר חמישה חניונים שווים במיוחד!
 
חניון גל לאומי אכזיב - לב הגליל המערבי
מה יש בחניון: תשע עמדות לקרוואנים, נקודות חיבור לחשמל ולמים, ברזיות, שולחנות פיקניק, תאורת שטח, מקלחות עם מים חמים, שירותים, מקררים, כיורים, ונקודות הטענה לטלפונים הניידים.
איפה תוכלו לטייל: במבצר יחיעם, בנחל הגעתון וביער ברעם שבו כדאי לבקר בבית הכנסת העתיק הנמצא שם, בשמורת הטבע עין אפק ובמסלול המשלב את נחל כזיב, מבצר מונפורט ועין חרדלית.
כמה זה עולה: חיבור לעמדת חנייה לקראוון 80 שקלים + תשלום עבור לינת שטח, 65 שקלים למבוגר, 50 שקלים לילד.
 
פארק תמנע – בדרך לאילת
מה יש בחניון: שש עמדות מסודרות לחניית קראוונים, חיבור לחשמל, למים ולביוב, שירותים, מקלחות חמות, פינות ישיבה, פינות מדורה, חנות ומסעדה.
איפה תוכלו לטייל: נוסף על האטרקציות בפארק תמנע תוכלו לטייל ביישובים סמוכים  בשמורת החי בר ביטבתה, במרכז המבקרים על שם אילן רמון, בבית האומנויות בנאות סמדר וכמובן גם באילת.
כמה זה עולה: 95 שקלים לאדם ללילה, המחיר כולל גם את הכניסה לפארק.
 
בקעת הקנאים בכפר נוקדים – מדבר יהודה
מה יש בחניון: חנייה לקראוון, חיבור לחשמל ולמים, מקומות לריקון הביוב של הקראוון, ערסלים, פינת ישיבה, שולחנות פיקניק, פינת מנגל, ברזיות, מקלחות חמות, שירותים, תאורת לילה ועמדת בישול שבה תוכלו לבשל בכלים שלכם.
 איפה תוכלו לטייל: במסלול טיולים למיטבי לכת בנחל צאלים או במסלול משפחתי של נחל רחף עליון. בשני המסלולים תוכלו לחוות את הנוף הבראשיתי הקדום ואת הקסם של המים הזורמים באמצע המדבר. לאחר הגשם תוכלו לטבול בגבי נחל מלאים במסלול המשפחתי.
כמה זה עולה: 250 שקלים לקראוון, אך שימו לב, בחגים המחיר מתייקר
 
חניון בגן לאומי מקורות  הירקון – קרוב לתל אביב
מה יש בחניון: עמדות לחיבור קראוונים, נקודות חיבור לחשמל ולמים, מים חמים, שירותים, תאורת לילה, ברזיות, שולחנות פיקניק, נקודות טעינה לטלפונים הניידים, עמדות מנגל ובתוספת תשלום תוכלו לקבל גם עצים למדורה.
איפה תוכלו לטייל: בשמורת הטבע נחל אפק תוכלו לטייל במספר מסלולים וליהנות מפריחות עונתיות ולבקר בשרידי יישוב קדום. אם תרחיקו עד הרצליה פיתוח תוכלו לבקר בגן הלאומי אפולוניה, תל ארשף.
כמה זה עולה: חיבור לעמדת חנייה לקראוון 60 שקלים + לינת  שטח, 55 שקלים למבוגר ו - 40 שקלים לילד.
 
גן לאומי חורשת טל – בצפון עמק החולה
מה יש בחניון: שבע עמדות לחניית קראוונים, נקודות חשמל, תאורת שטח, שולחנות פיקניקים וספסלים, ברזיות, עמדות מנגלים, מקלחות חמות, שירותים, נקודות טעינה לטלפון נייד, כיריים ומקררים, בתוספת תשלום.
איפה תוכלו לטייל: בנחל עיון ובמפל התנור, טיול מים בשמורת הטבע נחל שניר, בשמורת דן ובשמורת הטבע נחל חרמון, הבניאס.
כמה זה עולה: חיבור לעמדת קראוון 80 שקלים + לינת שטח, 80 שקלים למבוגר ו50 שקלים לילד.