כמה עולה קראוון?

כמה עולה קראוון – כל מה שחשוב לדעת על המחיר ועל כדאיות הקנייה!
טרנד הקראוונים הניידים כבר כאן, ובגדול!  ישראלים רבים רוכשים קראוון נייד המאפשר להם לטייל בטבע בנוחות ובפינוק. הכול מעודדים את טרנד הקראוונים, רשות המיסים מעודדת את הטיולים בקראוונים ובשנת 2012 היא הורידה את מס הקנייה על קראוונים, משרד התחבורה התאים את התקינה לקראוונים בישראל ומשרד התיירות ורשות הטבע והגנים הקימו ומקימים עשרות חניוני קראוונים, חלקם מנוהלים על ידי רשות הטבע והגנים וחלקם על ידי יזמים פרטיים.
בארץ יש מספר חברות המציעות קראוון למכירה. יש חברות  המייצרות את הקראוונים בישראל ויש חברות המייבאות קראוונים. המחיר של קראוונים ישראלים שניבנו בארץ נע בין   90,000 - 50,000 ש"ח והמחיר של קראוונים המיובאים מאירופה או ממקומות אחרים נע בין 160,000 – 90,000 שקלים.
 
כמה עולה קראוון – האם ההשקעה משתלמת?
כאשר אתם רוכשים קראוון אתם יכולים לצאת למספר בלתי מוגבל של חופשות. גם בתקופות השיא, בחופש הגדול, בתקופת החגים ובסופי שבוע תמיד תוכלו לצאת לחופשה ספונטנית בלי לחפש חברה העוסקת בהשכרת קראוון ולשמוע את התשובה המאכזבת,  "מצטערים אין לנו קראוון פנוי".
לרכישת קראוון נגרר יש גם כדאיות כלכלית. אם אתם משפחה ממוצעת בת חמש נפשות או יותר, רכישת קראוון תהיה לכם כדאית מבחינה כלכלית. חופשה בת מספר ימים בבית מלון או בצימר למשפחה גדולה עולה בסביבות עשרת אלפים שקלים, ובסכום שתשלמו על חמש עד שש חופשות תוכלו לרכוש קראוון פרטי.
תם גם לא חייבים לקנות קראוון חדש, תמיד אפשר לקנות קראוונים משומשים יד שנייה במחיר הרבה יותר זול.
 
הסודות נחשפים! איך להצליח בקניית קראוון?

חשוב להתאים את הקראוון לצרכים הייחודים שלכם. אם אתם אוהבים לצאת לטיול זוגי רומנטי, מומלץ לקנות קראוון זוגי המתאים בגודלו לשני אנשים. אין צורך להיסחב עם קראוון גדול מידי לצרכים שלכם.
אם אתם משפחה גדולה, מומלץ לרכוש קראוון משפחתי שישרת בנוחות את כל בני המשפחה. כדאי לבדוק האם בקראוון יש מיטה זוגית קבועה ומיטת קומתיים לילדים כדי לחסוך מקום ולמנוע את הצורך בפתיחה וסגירה של המיטות כל בוקר וערב מחדש.
חשוב לבדוק את המשקל של הקראוון ולברר מהו המשקל המרבי שאותו הרכב שלכם יכול לגרור. יש לדעת שרכבים פרטיים מורשים לגרור קראוון רק עד למשקל של 750 ק"ג ובנוסף, אם הקראוון שוקל מעל 1,500 ק"ג ויש לכם רישיון נהיגה ב' לא תוכלו לגרור את הקראוון שכן כדי לגרור קראוון במשקל כבד יש צורך ברישיון נהיגה ג'.
חשוב לוודא שבקראוון יש אפשרות להתחבר לצינור מים בחניון כדי לקבל מים זורמים בכל הזמן שבו שאתם שוהים בחניון בלי הצורך למלא את מכל המים כל הזמן.
רוב הקראוונים מגיעים עם דוד מים חמים הפועל על חשמל  אך כדאי לשקול קניית של קראוון עם אפשרות נוספת לחימום המים בגז. לא מומלץ לרכוש קראוון עם דוד הפועל רק על גז, כי כך תימנע מכם האפשרות לחסוך בעלויות כאשר אתם שוהים בחניון המאפשר חיבור לחשמל.
אם אתם מעוניינים לבשל בקראוון או לעשות על האש, כדאי לוודא שבקראוון יש חיבור גז מהיר חיצוני ומובנה. בכל חיבור של גז לקראוון, גם למטרת חימום מים או לבישול, חשוב לוודא שהחיבור לגז הוא חיבור תקני המאושר על ידי טכנאי גז מוסמך.
 כדאי להקפיד על  הפרדה בין המקלחת והשירותים ורצוי באמצעות דלת. הפרדה באמצעות וילון תענה על הצורך בפרטיות, אך לא תמנע את ההרטבה של השירותים לאחר כל מקלחת ואת הצורך לנגב כל פעם מחדש את השירותים.
אם אתם משפחה גדולה, כדאי לרכוש קראוון עם מקרר גדול. תנאי האקלים בישראל לא מאפשרים להשאיר אוכל בחוץ ובמקרר קטן לא יהיה מספיק מקום לאחסן את כל האוכל.
שימו לב כמה שנות אחריות אתם מקבלים ועל מה חלה האחריות.